logo
www.sohbetd.net

bitlis sohbet

Bitlis Sohbet

Seviyeli Sohbet sitesi olan Bitlis Sohbet Sitesi sizleri beklemekte chat sohbet Odaları seviyeli Sohbet Ülkemizin en doğu bölgesinde bulunan Bitlis eski tarihi eserleri bu topraklarında yaşamış. Evliyalar semti olarak bilinen ilimizdir. İnsanlar dostluk içinde inanılmaz sohbetler gerçekleştirebilir. Misafir severlikleriyle meşhur olan Bitlis ilinde kahve sohbeti ortamı oldukça gelişmiştir.Bitlis’in tarihsel yapısı olsun yöresel yemekleri olsun kalesi olsun hepsi naçizane kayda değer şeyler olup günümüzden bugüne korunarak muhafaza edilerek gelmiştir.

Bitlis kalesi : Zamanın İmparatoru İsken derin bir gün yine sefere çıkarken doğu bölgesini kullanmak zorunda kalır. Orayı kumanda eden komutan Bitlis’i gelir görür ve ona der’ki ‘’ Senden buraya öyle bir kale yapmanı istiyorum ki ben sefer dönüşü almaya geldiğimde ben alamayayım.’’ Der ve sefere çıkar bunun üzerine komutan Bitlis şaşırır ve o şaşkınlığın etkisiyle hazırlıkları başlatır. Sonucu itibariyle tam anlamıyla gösterişli ve bir o kadar da sağlam bir kale inşa ettirir ki gerçekten de İsken der geldiğinde kaleyi alamaz. o bölgeye yani simidinin Bitlis ili olarak bilinmektedir. Gönül sohbetleri ve dostluk chatleri bu ilimizde oldukça mutluluklar sağlamaktadır.

Yöresel Yemekleri , olarak Bitlis nefis tandırda Büryanıyla meşhurdur.

Bitlis evliyalar ili olarak da bilinir.Tarihinde büyük zaatları islam alimlerini ve şeyhleri yatan bir tarihçesi vardır. Bunları örnek vermek istersek başta BEDÜZZAMAN (SAİD’İ NURSİ HZ.) gelmektedir. Din uğruna gel-egece gençliğe hitap etmek için Risaliyeler yazmıştır.

Kısaca

‘’ Bitlis Menim özümdo bilesen menim babam kimseye karışmiyesen üstün başun yırtmayesen ‘’ sözleriyle meşhur ilimizdir..

 

SOHBET BURDA

Sohbet Burda arkadaşlık burda en iyi duygular bizde web içerik olsun İRC sunu içindeki kanallarımız size destek verici botlarımız olsun her anlamda burda burdayız sizlerleyiz. Sizin yapmakta olduğunuz tek şey sitemie giriş yapıp farkkı farklı insanlar dostluklar kültürler öğrenip kendi aranızda tatlı bir şekilde tartışırlar. Argo seviyesizlik olmadan bunun önüne geçiyoruz zaten anlamlı bir şekilde sohbet etmenizdir. Biz gerçekten farklı olduğumuzu herkeze göztermek istiyoruz. Başarıyoruzda sizlerin de emekleri çok büyük bu konu hakkında sadece biz çalışmıyoruz. Ekip olarak sizleride ekibin bi parçası haline getirdik bizimle olan her bir birey bizim ekibimiz ailemiz can dostumuzdur. Kalp kalbe sohbetimiz hep candan içten olsun arkadaşlar hep birlikte yürümeye devam edelim saygınlık kazanalım sevgi çerçevesinde bir pozumuz olsun samimi ve sıcak….

Bir önceki yazımda « makalem var.


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?